KONST / Litografier / Färglitografier 13535260
nr 1353 5260
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografier, 2 st lösa blad. Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerade, numrerade. Bladets mått: 58x46-70x54cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 oktober 2020
kl 18:56:30
9/10 23:02:52
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska